Obavijesti

Sretan Božić uz zbor Sunce

Već tradicionalno, na blagdan Svetog Stjepana, u prepunoj kapelici sjajno uvježbana djeca našeg zbora „Sunce“, izvela su prekrasan program koji se sastojao od tradicionalnih i suvremenih božićnih pjesama. Sami početak koncerta otvorili su najmlađi članovi zbora koji su svojim skladnim izvedbama i prekrasnim glasovima sve okupljene uveli u svečano koncertno…

Više
Sretan Božić uz zbor Sunce

Sretan Božić!

"Čudesan znak jasala, tako drag kršćanskom puku oduvijek pobuđuje divljenje i čuđenje. Prikaz Isusova rođenja po sebi je jednostavan i radostan navještaj otajstva utjelovljenja Božjega Sina. Jaslice su poput živog evanđelja koje izobilno teče sa stranica Svetoga pisma. Dok promatramo prizor Isusova rođenja pozvani smo poduzeti hod u duhu privučeni…

Više
Sretan Božić!

Božićni koncert

U četvrtak 26. prosinca, na blagdan sv. Stjepana, nakon večernje sv. mise, članovi našeg dječjeg zbora „Sunce“ organiziraju Božićni koncert. Program započinje u 19:45 u kapeli Majke Božje Lurdske. Svi smo pozvani.

Više
Božićni koncert

Nedjelja Caritasa

Svake se godine na treću nedjelju došašća u Crkvi obilježava i „Nedjelja Caritasa“. Toga se dana vjernici na poseban način sjećaju i mole za odbačene, siromašne, potrebite i one na rubudruštva te daruju milostinju za njihove potrebe. I ove godine, 15. prosinca, naš župni Caritas zajedno sa Franjevačkim svjetovnim redom…

Više
Nedjelja Caritasa

Sveti Nikola

U petak 6. prosinca, u našoj je crkvi upriličeno Nikolinje za naše najmanje. Oko 100 djece, u pratnji svojih roditelja, došli su kako bi dočekali svog dragog sveca – svetog Nikolu. Njemu u čast održana je kratka priredba pod vodstvom č. s. Željke i našeg dječjeg zbora koji su svojom…

Više
Sveti Nikola

Proslava svete Cecilije

I ove smo godine, 22. studenoga, u našoj župi proslavili blagdan svete Cecilije, djevice i mučenice – zaštitnice pjevača i crkvenih zborova. Svečano euharistijsko slavlje u 19.00 sati predvodio je fra Jure Jurić Šimunović. Pjevanje su predvodili članovi Mješovitog župnog zbora, zatim Zbor „Antić“ te Zbor mladih „Vrba“. U koncelebraciji…

Više
Proslava svete Cecilije

Proslava Gospe od Zdravlja

U četvrtak 21. studenog, svečanim misnim slavljem u 19.00 sati, proslavili smo blagdan Gospe od Zdravlja, suzaštitnice našega svetišta. Misno slavlje kao i trodnevnu pripravu predvodio je don Damir Stojić, studentski kapelan Grada Zagreba, a glazbeno animirao Zbor „Antić“. Poslije sv. mise uslijedilo je zajedničko slavlje sakramenta bolesničkog pomazanja.Mnoštvo vjernika…

Više
Proslava Gospe od Zdravlja

Blagoslov obitelji

Naš nadbiskup kard. Josip Bozanić dozvolio je ove godine blagoslov obitelji i tijekom došašća – adventa. Stoga smo i mi, u našoj župi, odlučili ponuditi jedan termin u došašću za blagoslov obitelji. Kao i do sada ostaje mogućnost blagoslova poslije Božića i Nove godine.Molimo Vas da se prijavite prema ponuđenom…

Više
Blagoslov obitelji

Pastoralne promjene u župi i samostanu Majke Božje Lurdske

Na prijedlog Uprave Franjevačke provincije Presvetog Otkupitelja zagrebački je nadbiskup kard. J. Bozanić odobrio sljedeće personalne promjene u našoj župi. Poslije sedmogodišnjeg služenja na nove službe idu gvardijan samostana fra Mate Matić (u Split) i župnik fra Nikica Ajdučić (u Otok kod Sinja). Neka dobri Bog blagoslovi sve dobro što…

Više
Pastoralne promjene u župi i samostanu Majke Božje Lurdske

Župne obavijesti

Župne obavijesti 12. - 19. - siječnja 2020.

Župne obavijesti 5. - 11. - siječnja 2020.

Župne obavijesti 29. prosinca 2019. - 4. siječnja 2020.

Župne obavijesti 22. - 28. - prosinca 2019.

Župne obavijesti 15. - 21. - prosinca 2019.

Župne obavijesti 8. - 14. - studenog 2019.

Ostale obavijesti

Pastoralne aktivnosti u župi

Župni listić Majka, prosinac 2019.

Duhovne obnove u došašću