Obavijesti

Misa i blagoslov djece i roditelja

U sklopu proslave svetkovine naše nebeske zaštitnice Gospe Lurdske, u subotu 15. veljače u 17 sati je bila sveta misa te blagoslov djece i njihovih roditelja. Svetu misu je predslavio župnik i gvardijan fra Ivan Maletić, koji je između ostalog naglasio važnost blagoslova u našem životu te potrebu zajedničke obiteljske…

Više
Misa i blagoslov djece i roditelja

Proslavljena svetkovina Majke Božje Lurdske

Svetište i župa Majke Božje Lurdske u Zagrebu svečano je proslavila u utorak 11. veljače 2020. svetkovinu svoje nebeske zaštitnice. Središnje euharistijsko slavlje predslavio je zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić u koncelebraciji s provincijalom Provincije Presvetog Otkupitelja fra Markom Mršom, župnikom i gvardijanom fra Ivanom Maletićem te još petnaestak svećenika.…

Više
Proslavljena svetkovina Majke Božje Lurdske

Sretan Božić uz zbor Sunce

Već tradicionalno, na blagdan Svetog Stjepana, u prepunoj kapelici sjajno uvježbana djeca našeg zbora „Sunce“, izvela su prekrasan program koji se sastojao od tradicionalnih i suvremenih božićnih pjesama. Sami početak koncerta otvorili su najmlađi članovi zbora koji su svojim skladnim izvedbama i prekrasnim glasovima sve okupljene uveli u svečano koncertno…

Više
Sretan Božić uz zbor Sunce

Sretan Božić!

"Čudesan znak jasala, tako drag kršćanskom puku oduvijek pobuđuje divljenje i čuđenje. Prikaz Isusova rođenja po sebi je jednostavan i radostan navještaj otajstva utjelovljenja Božjega Sina. Jaslice su poput živog evanđelja koje izobilno teče sa stranica Svetoga pisma. Dok promatramo prizor Isusova rođenja pozvani smo poduzeti hod u duhu privučeni…

Više
Sretan Božić!

Božićni koncert

U četvrtak 26. prosinca, na blagdan sv. Stjepana, nakon večernje sv. mise, članovi našeg dječjeg zbora „Sunce“ organiziraju Božićni koncert. Program započinje u 19:45 u kapeli Majke Božje Lurdske. Svi smo pozvani.

Više
Božićni koncert

Nedjelja Caritasa

Svake se godine na treću nedjelju došašća u Crkvi obilježava i „Nedjelja Caritasa“. Toga se dana vjernici na poseban način sjećaju i mole za odbačene, siromašne, potrebite i one na rubudruštva te daruju milostinju za njihove potrebe. I ove godine, 15. prosinca, naš župni Caritas zajedno sa Franjevačkim svjetovnim redom…

Više
Nedjelja Caritasa

Sveti Nikola

U petak 6. prosinca, u našoj je crkvi upriličeno Nikolinje za naše najmanje. Oko 100 djece, u pratnji svojih roditelja, došli su kako bi dočekali svog dragog sveca – svetog Nikolu. Njemu u čast održana je kratka priredba pod vodstvom č. s. Željke i našeg dječjeg zbora koji su svojom…

Više
Sveti Nikola

Proslava svete Cecilije

I ove smo godine, 22. studenoga, u našoj župi proslavili blagdan svete Cecilije, djevice i mučenice – zaštitnice pjevača i crkvenih zborova. Svečano euharistijsko slavlje u 19.00 sati predvodio je fra Jure Jurić Šimunović. Pjevanje su predvodili članovi Mješovitog župnog zbora, zatim Zbor „Antić“ te Zbor mladih „Vrba“. U koncelebraciji…

Više
Proslava svete Cecilije

Proslava Gospe od Zdravlja

U četvrtak 21. studenog, svečanim misnim slavljem u 19.00 sati, proslavili smo blagdan Gospe od Zdravlja, suzaštitnice našega svetišta. Misno slavlje kao i trodnevnu pripravu predvodio je don Damir Stojić, studentski kapelan Grada Zagreba, a glazbeno animirao Zbor „Antić“. Poslije sv. mise uslijedilo je zajedničko slavlje sakramenta bolesničkog pomazanja.Mnoštvo vjernika…

Više
Proslava Gospe od Zdravlja

Blagoslov obitelji

Naš nadbiskup kard. Josip Bozanić dozvolio je ove godine blagoslov obitelji i tijekom došašća – adventa. Stoga smo i mi, u našoj župi, odlučili ponuditi jedan termin u došašću za blagoslov obitelji. Kao i do sada ostaje mogućnost blagoslova poslije Božića i Nove godine.Molimo Vas da se prijavite prema ponuđenom…

Više
Blagoslov obitelji

Župne obavijesti

Župne obavijesti 16. - 22. - veljače 2020.

Župne obavijesti 9. - 15. veljače 2020.

Župne obavijesti 2. - 8. - veljače 2020.

Župne obavijesti 26. siječnja - 1. veljače 2020.

Župne obavijesti 19. - 25. - siječnja 2019.

Župne obavijesti 12. - 19. - siječnja 2020.

Ostale obavijesti

Pastoralne aktivnosti u župi

Župni listić Majka, Veljača 2020.

Proslava Majke Božje Lurdske