Obavijesti

Prijave za Susret Hrvatske katoličke mladeži 2020.

U pripravi smo za Susret Hrvatske katoličke mladeži u Zagrebu 9. i 10. svibnja, i počele su prijave mladih iz Zagreba za susret. Naša župa također prijavljuje mlade u dobi od 8. razreda do 30.-e godine starosti. Prijave traju do 15.-og ožujka, kotizacija iznosi 30kn. Prijavom mladi ulaze u sustav…

Više
Prijave za Susret Hrvatske katoličke mladeži 2020.

Obećanja Framaša

U nedjelju, 16. veljače 2020., devetero je mladih iz naše župe obnovilo, a dvoje po prvi puta dalo obećanje da će svoju mladost kroz narednu godinu dana posvetiti Kristu i živjeti evanđelje Isusa Krista u bratstvu Franjevačke mladeži. Slavlje je započelo svečano - okupljanjem oko Onoga koji nas je pozvao…

Više
Obećanja Framaša

Misa i blagoslov djece i roditelja

U sklopu proslave svetkovine naše nebeske zaštitnice Gospe Lurdske, u subotu 15. veljače u 17 sati je bila sveta misa te blagoslov djece i njihovih roditelja. Svetu misu je predslavio župnik i gvardijan fra Ivan Maletić, koji je između ostalog naglasio važnost blagoslova u našem životu te potrebu zajedničke obiteljske…

Više
Misa i blagoslov djece i roditelja

Proslavljena svetkovina Majke Božje Lurdske

Svetište i župa Majke Božje Lurdske u Zagrebu svečano je proslavila u utorak 11. veljače 2020. svetkovinu svoje nebeske zaštitnice. Središnje euharistijsko slavlje predslavio je zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić u koncelebraciji s provincijalom Provincije Presvetog Otkupitelja fra Markom Mršom, župnikom i gvardijanom fra Ivanom Maletićem te još petnaestak svećenika.…

Više
Proslavljena svetkovina Majke Božje Lurdske

Sretan Božić uz zbor Sunce

Već tradicionalno, na blagdan Svetog Stjepana, u prepunoj kapelici sjajno uvježbana djeca našeg zbora „Sunce“, izvela su prekrasan program koji se sastojao od tradicionalnih i suvremenih božićnih pjesama. Sami početak koncerta otvorili su najmlađi članovi zbora koji su svojim skladnim izvedbama i prekrasnim glasovima sve okupljene uveli u svečano koncertno…

Više
Sretan Božić uz zbor Sunce

Sretan Božić!

"Čudesan znak jasala, tako drag kršćanskom puku oduvijek pobuđuje divljenje i čuđenje. Prikaz Isusova rođenja po sebi je jednostavan i radostan navještaj otajstva utjelovljenja Božjega Sina. Jaslice su poput živog evanđelja koje izobilno teče sa stranica Svetoga pisma. Dok promatramo prizor Isusova rođenja pozvani smo poduzeti hod u duhu privučeni…

Više
Sretan Božić!

Božićni koncert

U četvrtak 26. prosinca, na blagdan sv. Stjepana, nakon večernje sv. mise, članovi našeg dječjeg zbora „Sunce“ organiziraju Božićni koncert. Program započinje u 19:45 u kapeli Majke Božje Lurdske. Svi smo pozvani.

Više
Božićni koncert

Nedjelja Caritasa

Svake se godine na treću nedjelju došašća u Crkvi obilježava i „Nedjelja Caritasa“. Toga se dana vjernici na poseban način sjećaju i mole za odbačene, siromašne, potrebite i one na rubudruštva te daruju milostinju za njihove potrebe. I ove godine, 15. prosinca, naš župni Caritas zajedno sa Franjevačkim svjetovnim redom…

Više
Nedjelja Caritasa

Sveti Nikola

U petak 6. prosinca, u našoj je crkvi upriličeno Nikolinje za naše najmanje. Oko 100 djece, u pratnji svojih roditelja, došli su kako bi dočekali svog dragog sveca – svetog Nikolu. Njemu u čast održana je kratka priredba pod vodstvom č. s. Željke i našeg dječjeg zbora koji su svojom…

Više
Sveti Nikola

Proslava svete Cecilije

I ove smo godine, 22. studenoga, u našoj župi proslavili blagdan svete Cecilije, djevice i mučenice – zaštitnice pjevača i crkvenih zborova. Svečano euharistijsko slavlje u 19.00 sati predvodio je fra Jure Jurić Šimunović. Pjevanje su predvodili članovi Mješovitog župnog zbora, zatim Zbor „Antić“ te Zbor mladih „Vrba“. U koncelebraciji…

Više
Proslava svete Cecilije

Župne obavijesti

Župne obavijesti 23. - 29. - veljače 2020.

Župne obavijesti 16. - 22. - veljače 2020.

Župne obavijesti 9. - 15. veljače 2020.

Župne obavijesti 2. - 8. - veljače 2020.

Župne obavijesti 26. siječnja - 1. veljače 2020.

Župne obavijesti 19. - 25. - siječnja 2019.

Ostale obavijesti

Pastoralne aktivnosti u župi

Župni listić Majka, Veljača 2020.

Proslava Majke Božje Lurdske