Na ovogodišnjim proljetnim hodočašćima naše župe

Proljetna hodočašća naše župe upriličena su u tekućoj godini u dva hrvatska svetišta. U subotu, 24. ožujka hodočastili smo jednim autobusom u hrvatsko nacionalno svetište sv. Nikole Tavelića u Šibenik. Samostanska zajednica i gvardijan fra Ivan Bradarić velikodušno su nas primili. Razgledali smo samostansku zbirku te slavili sv. misu, moleći zagovor našeg sunarodnjaka sv. Nikole Tavelića. Uz ovo svetište još smo razgledali crkvu Gospe van Grada u Šibeniku i zavičajno mjesto Sluge Božjega o. Antića – Zaton, gdje nas je mjesni župnik primio i upoznao s prošlošću ovog dalmatinskog bisera.

U subotu i nedjelju, 21. i 22. travnja hodočastili smo u svetište Kraljice Mira u Međugorje (58 hodočasnika). Na hodočašće nas je i ovom prigodom vodio naš župnik fra Nikica. Obavili smo zavjetni križni put na Križevcu, sudjelovali u večernjem molitvenom programu u Svetištu te posjetili mjesto ukazanja na Podbrdu. Bilo je i slobodnog vremena za osobnu pobožnost. Na povratku iz Međugorja naši su hodočasnici posjetili svetište Čudotvorne Gospe Sinjske, gdje ih je primio vikar fra Antonio Mravak te sve oduševio za još veću pobožnost prema Gospi Sinjskoj. Ta dva proljetna hodočašća naše župe bili su milosno vrijeme duh. obnove za sve članove. 

 

Najave

Župni list "Majka"

list 166

Pastoralne aktivnosti

pastoralnaktivn zupe2

Akcija Caritasa "5 za 1"

caritas

Dovršetak izgradnje crkve

 

Tko je online

Trenutno aktivnih Gostiju: 33 

Broj posjetitelja

DanasDanas314
Ovaj mjesecOvaj mjesec31274
SveukupnoSveukupno1708718
, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting