Upriličen koncert Zbora mladih "Vrba"

U predivnom ozračju prepune kapelice Majke Božje Lurdske, u nedjelju 17. prosinca, orili su se glasovi i radosna lica Zbora mladih naše župe. Novoimenovani zbor VRBA je održao svoj prvi adventski samostalni koncert u našoj župi pod nazivom "Jesus, oh what a wonderful child“ kao proslavu svojih pet godina postojanja. Ovim koncertom htjeli su pjesmom uputiti Bogu molitvu za uspješan dovršetak izgradnje gornje crkve i zahvaliti Bogu na 75.-oj obljetnici postojanja župe. Otpjevali su i odsvirali, u svojim vlastitim obradama, razne duhovne šansone (Blagoslovljeni milosrdni, Božja ljubav, Božja snaga, Braćo moja radujmo se, Gospod mene vodi, Djeluj kroz mene, Jesus, oh what a wonderful child) kao i obrade klasičnih duhovnih pjesama Zdravo djevice i Kyrie. Koncert je prštao od nota i instrumenata. Bog im je dao razne talente, pa smo mogli vidjeti Miriam i Damjana na violončelu i violini, Marina na saksofonu, Petra na trubi, Matea na klavijaturama, Luku na gitari, usnoj harmonici i metalofonu i Branimira na gitari, saksofonu, klarinetu i udaraljkama. Doista, predivni!

Također je na koncertu, s pjesmom Mary, did you know, nastupila i Grupa RiM (sestre Ružica i Maja Nedić) iz susjedne župe sv. Petra. S njima ovaj zbor ima posebnu poveznicu jer je Maja njihova prva voditeljica, a Ružica je u to vrijeme pjevala u zboru. Nakon koncerta zbor i gosti su nastavili druženje na domjenku u samostanskoj dvorani uz okrjepu, sve u ozračju nadolazećih božićnih blagdana. 

 

Najave

Župni list "Majka"

list 166

Pastoralne aktivnosti

pastoralnaktivn zupe2

Akcija Caritasa "5 za 1"

caritas

Dovršetak izgradnje crkve

 

Tko je online

Trenutno aktivnih Gostiju: 27 

Broj posjetitelja

DanasDanas664
Ovaj mjesecOvaj mjesec21453
SveukupnoSveukupno1795927
, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting