Fra Ivan Đuzel, đakon u našoj župi

Zagrebački pomoćni biskup Ivan Šaško predvodio je u subotu 30. rujna euharistijsko slavlje u zagrebačkoj prvostolnici, zaredivši šesnaestoricu novih đakona, među kojima i člana našeg samostana i naše Franjevačke provincije fra Ivana Đuzela. U homiliji biskup Šaško govorio je o slavlju ređenja, istaknuvši da nas ono uvijek vraća na istinu da je Crkva otajstvo darovanosti, u kojemu svaka služba ima svoju znakovitost. Posebno je pozvao đakone da ne prestanu upoznavati Kristovo evanđelje koje im se predaje u ruke u obredu ređenja. Govoreći o služenju, biskup Šaško je istaknuo da u Crkvi služenje nije popis stvari koje treba izvršiti, nego način prisutnosti, ophođenja s drugima i djelovanja. Homiliju je završio pozivom ređenicima: "Ostanite znak svima nama u Crkvi, da svaki poziv ima đakonske odlike i da Crkvu i hrvatsku domovinu grade samo nesebični ljudi koji su susreli Boga po Kristu koji služi."
Fra Ivan će svoju đakonsku službu vršiti u našoj župi i svetištu. Stavljamo ga pod zaštitu Majke Božje Lurdske i oca fra Ante Antića! 

 

Najave

Župni list "Majka"

list 164

Pastoralne aktivnosti

Plakat MBL 2015

Akcija Caritasa "5 za 1"

caritas

Dovršetak izgradnje crkve

 

Tko je online

Trenutno aktivnih Gostiju: 30 

Broj posjetitelja

DanasDanas277
Ovaj mjesecOvaj mjesec25141
SveukupnoSveukupno1630993
, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting