Na zavjetnom hodočašću u Mariji Bistrici

Naši župljani i ove su godine sudjelovali na 285. zavjetnom hodočašću vjernika grada Zagreba u Mariju Bistricu, koje se održalo 10. i 11. rujna. U subotu su pješice hodočastili iz Čučerja, predvođeni župnikom fra Nikicom, grupa od dvadesetak hodočasnika. U Svetište su stigli u poslijepodnevnim satima. Sudjelovali su u svečanom ulasku u crkvu i na večernjoj službi svijetla.

Autobus naših župljana uputio se na središnje misno slavlje, u nedjelju 11. rujna. Po dolasku u Svetište svi smo pozdravili Majku Božju, a nakon toga održan je križni put na kalvariji. Po dolasku Gospina kipa u procesiji započelo je središnje misno slavlje koje je predvodio naš nadbiskup kard. Bozanić. U svojoj homiliji nadbiskup je među ostalim pozvao na odgovornost vjernika za sudbinu Domovine, imajući svi uzor u bl. A. Stepincu, kojeg nam je Bog dao za kompas da bismo se mogli orijentirati. Prije odlaska hodočasnici su se okupili u svetištu na zajedničkom blagoslovu. 

 

Najave

Župni list "Majka"

list 166

Pastoralne aktivnosti

pastoralnaktivn zupe2

Akcija Caritasa "5 za 1"

caritas

Dovršetak izgradnje crkve

 

Tko je online

Trenutno aktivnih Gostiju: 23 

Broj posjetitelja

DanasDanas164
Ovaj mjesecOvaj mjesec32311
SveukupnoSveukupno1709755
, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting