Naši župljani hodočastili u Međugorje i Vepric

Medj.1

Pedeset hodočasnika naše župe, pod vodstvom župnika fra Nikice, hodočastilo je Gospi u Međugorje, 18. i 19. listopada 2014. Po dolasku u Međugorje, u ranim jutarnjim satima, hodočasnici su pošli na brdo Križevac, moleći križni put i razmatrajući Muku Gospodinovu. Po dolasku u svetište, mnogi su pristupili sakramentu ispovjedi te imali vrijeme za osobnu pobožnost. U 16 sati u velikoj dvorani sv. Ivana Pavla II. hodočasnike je primio i pozdravio međugorski župnik fra Marinko Šakota te održao katehezu o međugorskom fenomenu.

Nakon toga je uslijedio večernji molitveni program u crkvi, koji je započeo molitvom krunice te slavljem sv. mise. Dan je završio u pobožnosti klanjanja Presvetom Oltarskom Sakramentu, od 21 do 22 sata. Drugoga dana hodočašća, u nedjelju, hodočasnici su posjetili Brdo ukazanja, razmatrajući radosna otajstva krunice, uz vrijeme osobne pobožnosti. Slavljem svete mise u 11 sati završio je posjet svetištu Međugorje. Put smo nastavili prema Makarskoj, gdje smo razgledali franjevačku crkvu i samostan sv. Marije te svetište Vepric. Suncem okupana Makarska sve je zadivila.
Hodočašće u Međugorje i Vepric ispunilo nas je snagom radosne vijesti i poslanjem radosnijeg svjedočenja vjere u našem životu i radu.

Medj.1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Medj.2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Medj.3

20141018 101027

20141019 090022

PA190074

PA190082

 

 

 

Najave

Župni list "Majka"

list 161

Pastoralne aktivnosti

Plakat MBL 2015

Akcija Caritasa "5 za 1"

caritas

Dovršetak izgradnje crkve

 

Tko je online

Trenutno aktivnih Gostiju: 12 

Broj posjetitelja

DanasDanas295
Ovaj mjesecOvaj mjesec10883
SveukupnoSveukupno1518124
, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting